25.11.2020 Вебінар ЮНІСЕФ здоров25 листопада 2020 року відбувся вебінар «Ресурси для компетентнісного навчання учнів з питань здоров’я, безпеки та успішного навчання».

Захід відкрила Надія Жуган, начальниця відділу департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України, відзначивши, наскільки важливі компетентності зі здоров’язбереження в сучасному світі. Вчитель, який дбає про освітнє середовище, сприятливе для безпеки та здоров’я учнів, створює умови до поліпшення внутрішньої системи забезпечення якості освіти в школі. Допоможуть у цьому рекомендації «Абетка для директора», де окреслено прості кроки, щоб мотивувати учнів до здорового способу життя, як-от:

  • робити перерви для вправ під час уроків;
  • проводити заходи на свіжому повітрі;
  • популяризувати принципи раціонального природокористування;
  • інтегрувати в освітній процес теми про здорове харчування, користь фізичної активності, спорту, правил екологічної поведінки тощо.

Володимир Пономаренко, керівник проєктів громадської організації «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту», вказав на особливості компетентнісного навчання учнів в контексті Нової української школи щодо безпечного і здорового освітнього середовища та розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти. На прикладі курсу «Я досліджую світ» доповідач окреслив вимоги до компетентнісного навчання:

  • партнерство між учнями і вчителем, який є фасилітатором освітнього процесу;
  • інклюзивність, коли всі учні класу залучені до навчальної діяльності;
  • активне навчання, що враховує індивідуальні стилі сприйняття і стратегії навчання учнів;
  • ситуаційне навчання на прикладах, наближених до реального життя.

Вебінар відбувся в межах реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між Державною службою якості освіти України та Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

 
   
 
 
 
 
 

 

банер для сайту
 
Мін'юст
 
Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-50-93; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше