Друк

104889

21-22 травня 2020 року Державною службою якості освіти України проведено міжнародні онлайн-вебінари, присвячені питанням оцінювання діяльності шкіл.  Участь у заходах взяли понад 700 учасників – працівники Державної служби якості освіти України, територіальних управлінь Дніпропетровської і Харківської областей, керівники та педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, представники органів управління освітою, голови об’єднаних територіальних громад – ознайомилися з кращими практиками оцінювання шкіл Чехії.

Відкриваючи захід, Алла БОНДАР, заступник голови Держслужби якості освіти України, передала вітання всім учасникам від голови Служби Руслана ГУРАКА та висловила щиру подяку чеській стороні за перейняття безцінного досвіду Чехії з питань оцінювання закладів загальної середньої освіти.

Ондржей АНДРИС, заступник головного шкільного інспектора Чеської Республіки, детально розповів про чеську систему освіти, як відбувається зовнішнє і внутрішнє оцінювання закладів. Він наголосив, що освіта є державною послугою, яку надає школа, незалежно від того, хто її засновник, і ця послуга має бути якісною.

Заступник головного шкільного інспектора Чеської Республіки приділив значну увагу питанням самооцінювання школи, яке має бути постійним та неперервним, спрямованим на всі ключові аспекти якісної освіти. Він також представив модель якісної школи та критерії оцінювання умов, перебігу, результатів навчання, які випливають із цієї моделі. За його словами складовими якісної школи є концепція закладу, керівництво, якість педагогічного колективу, навчання, результати навчання учнів, підтримка учнів.

Вебінари організовано в рамках проєкту «Розвиток системи оцінювання якості освіти у регіонах України», який реалізується за співпраці між Державною службою якості освіти України, Асоціацією з міжнародних питань, Чеською шкільною інспекцією і за підтримки Чеської агенції розвитку.

Довідково:

Інформаційний документ «Самооцінювання школи: інспірація серед можливих інструментів оцінювання» (2019) створено в межах проєкту «Розвиток системи оцінювання якості освіти в регіонах України» (на 2019–2021 роки) за співпраці між Державною службою якості освіти України, Асоціацією з міжнародних питань, Чеською шкільною інспекцією та за підтримки Чеської агенції розвитку.

Презентація заступника головного шкільного інспектора Чеської Республіки Ондржея АНДРИСА тут.

Про проєкти Асоціації з міжнародних питань тут.

Асоціація з міжнародних питань здійснює проекти в Україні з 2005 року. За цей період виникла низка публікацій, які ви можете завантажити звідси:

https://www.ustnayaistoriya.info/pro-nas/publikacii-amo/

Також АМО запрошує до участі у конкурсі шкільних усноісторичних проектів учителів історії та їхніх учнів.

https://www.ustnayaistoriya.info/konkurs/