Bondar20 січня 2020 року Державна служба якості освіти спільно з Університетом менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України розпочала підготовку перших 100 регіональних тренерів-експертів з питань проведення інституційного аудиту, створення і розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти в закладах загальної середньої освіти.

Заступник голови Державної служби якості освіти України Алла БОНДАР, відкриваючи захід, зазначила, що даний проєкт реалізується з Національною академією педагогічних наук у рамках підписаного меморандуму. Вона наголосила, що питання проведення інституційного аудиту та розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти в школах є сьогодні дуже актуальними і викликають інтерес суспільства. Тому підготовка експертів, які безпосередньо братимуть участь у зовнішньому оцінюванні шкіл, є надважливою.

Алла Бондар нагадала учасникам про мету інституційного аудиту — допомога закладам освіти стати більш успішними та кращими. Вона висловила сподівання, що таке оцінювання стане дієвою процедурою у забезпеченні якості освіти.

Навчання експертів проходитиме за п’ятьма модулями освітньої програми:

  • державна політика щодо забезпечення якості освіти в Україні;
  • внутрішня система забезпечення якості освіти в закладах загальної середньої освіти;
  • зовнішня система забезпечення якості повної загальної середньої освіти. Інституційний аудит;
  • державний нагляд (контроль) як складова системи забезпечення якості освіти;
  • методичний супровід підготовки експертів для участі у проведенні інституційного аудиту.

Перший етап підготовки триватиме з 20 по 24 січня, за результатами якого слухачі оволодіють спеціальними знаннями та вміннями з питань проведення інституційного аудиту й інтерпретації його результатів, а також здобудуть уміння щодо розбудови та розвитку внутрішньої системи забезпечення якості освіти з урахуванням особливостей освітньої діяльності школи, навчаться визначати проблемні питання і звісно шляхи їх вирішення. Крім того, учасники зможуть адаптуватися в інформаційному просторі, отримувати та використовувати інформацію щодо освітньої діяльності закладу загальної середньої освіти.

Другий етап підготовки буде проводитися дистанційно у період з 25 січня по 15 лютого п. р.

До кінця лютого 2020 року планується підготувати 200 регіональних тренерів-експертів з питань проведення інституційного аудиту.

DSC 0139DSC 0166DSC 0150

 
   
 
 
 
 
 

 

банер для сайту
 
Мін'юст
 
Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-50-93; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше