Print

Позашкільна освіта 21.01.2021 онлайн міст21 січня 2021 року Державна служба якості освіти України провела міжрегіональний онлайн-міст «Позашкільна освіта: сьогодення та перспективи» за участі представників Кіровоградської, Миколаївської та Черкаської областей.

Алла БОНДАР, заступниця голови Служби, відкриваючи захід, наголосила на важливості позашкілля як невід’ємного складника безперервної освіти та чинника всебічного розвитку дітей. Наразі Служба розробляє критерії для оцінювання діяльності органів місцевого самоврядування щодо забезпечення якості освіти, які охоплюватимуть зокрема й питання розвитку позашкільної освіти. Це необхідно, щоб удосконалити мережу закладів позашкілля у нових громадах. Також буде укладений порадник для самооцінювання управлінських та освітніх процесів у закладах позашкільної освіти.

Олена БИКОВСЬКА, голова Міжнародної асоціації позашкільної освіти, повідомила, що завдяки ефективній співпраці зі Службою розроблено й затверджено Методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах позашкільної освіти, що допоможуть педагогічним колективам послідовно вдосконалювати надання освітніх послуг.

Олена КОЛІНКО, заступниця начальника управління Служби у Миколаївській області, презентувала етапи розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти в закладах позашкілля, в основі якої:

У ході обговорення керівники закладів позашкілля Кіровоградської, Миколаївської та Черкаської областей поділилися досвідом проведення самооцінювання освітнього й управлінського процесів.