Позашкільна освіта 21.01.2021 онлайн міст21 січня 2021 року Державна служба якості освіти України провела міжрегіональний онлайн-міст «Позашкільна освіта: сьогодення та перспективи» за участі представників Кіровоградської, Миколаївської та Черкаської областей.

Алла БОНДАР, заступниця голови Служби, відкриваючи захід, наголосила на важливості позашкілля як невід’ємного складника безперервної освіти та чинника всебічного розвитку дітей. Наразі Служба розробляє критерії для оцінювання діяльності органів місцевого самоврядування щодо забезпечення якості освіти, які охоплюватимуть зокрема й питання розвитку позашкільної освіти. Це необхідно, щоб удосконалити мережу закладів позашкілля у нових громадах. Також буде укладений порадник для самооцінювання управлінських та освітніх процесів у закладах позашкільної освіти.

Олена БИКОВСЬКА, голова Міжнародної асоціації позашкільної освіти, повідомила, що завдяки ефективній співпраці зі Службою розроблено й затверджено Методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах позашкільної освіти, що допоможуть педагогічним колективам послідовно вдосконалювати надання освітніх послуг.

Олена КОЛІНКО, заступниця начальника управління Служби у Миколаївській області, презентувала етапи розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти в закладах позашкілля, в основі якої:

  • партнерство та професійна взаємодія у навчанні, вихованні, розвитку й соціалізації здобувачів освіти;
  • недискримінація, запобігання та протидія булінгу (цькуванню);
  • академічна доброчесність та свобода учасників освітнього процесу;
  • прозорість та інформаційну відкритість закладу позашкільної освіти;
  • сприяння безперервному професійному зростанню педагогічних працівників;
  • справедливе та об’єктивне оцінювання професійної діяльності педагогічних працівників і тренерів-викладачів;
  • допомога здобувачам освіти у формуванні та реалізації їхніх індивідуальних освітніх траєкторій.

У ході обговорення керівники закладів позашкілля Кіровоградської, Миколаївської та Черкаської областей поділилися досвідом проведення самооцінювання освітнього й управлінського процесів.

 
   
 
 
 
 
 

 

банер для сайту
 
Мін'юст
 
Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-50-93; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше