Цифрові інструменти якісної освітиВ Україні з початку 2021 року знову посилено карантинні заходи, тому в закладах освіти запроваджене дистанційне навчання. У надзвичайних ситуаціях швидкість реагування є ключовою та необхідною.

Минулого року Державна служба якості освіти України у відповідь на виклики запровадила дистанційні форми проведення:

  • інституційних аудитів закладів загальної середньої освіти;
  • вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації педагогічних працівників.

В умовах дистанційного навчання Служба наголошує на важливості злагодженої комунікації між керівництвом закладів освіти, педагогами, дітьми та їхніми батьками. У пригоді педагогічним колективам стануть методичні рекомендації «Абетка для директора», яка містить поради щодо налагодження співпраці між учнями, вчителями та батьками.

Уряд України активно забезпечує всеохопне інформування суспільства про відповідні зміни у сфері освіти. Зокрема, створено спеціальний ресурс «Вчимо і навчаємось на карантині: зміни в системі освіти», де впорядковано відповіді на запитання щодо організації освітнього процесу в закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Працює Всеукраїнська школа онлайн — платформа для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11-х класів і методичної підтримки вчителів. У вільному доступі — якісний навчальний контент: відеоуроки, тести, матеріали для самостійної роботи з 18-ти основних предметів.

Поради для батьків містить платформа розвитку дошкільнят НУМО — матеріали про гармонійне спілкування з дитиною, понад 160 вправ та ігор для набуття м’яких і технічних навичок, щодо дотримання санітарних правил і дистанції тощо.

Також посилання на дистанційні та онлайн-сервіси в освіті зібрані на сторінці Міністерства освіти і науки України, серед них — роз’яснення щодо дошкілля, інструменти для вчителів та директорів шкіл, інформаційні ресурси для учасників ЗНО та абітурієнтів, сервіси для отримання довідок і апостилю, верифікації освітніх документів.

На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України запущено національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», де кожен охочий може набути необхідні навички.

Довідково:

Щоб допомогти країнам світу мінімізувати негативні наслідки радикальних змін в освіті, ЮНЕСКО створила Глобальну коаліцію з питань освіти, об’єднавши міжнародні організації, приватний і громадський сектор. Під егідою ООН держави обмінюються досвідом щодо втілення інноваційних методик дистанційного навчання та організації освітнього процесу в умовах пандемії COVID-19.

Глобальний перелік освітніх застосунків, платформ та ресурсів розміщений на вебсайті ЮНЕСКО, де зібрано посилання на цифрові системи управління освітнім процесом, відкриті навчальні онлайн-курси, інтерактивні відеоплатформи, інструменти для створення навчального контенту, репозитарії для дистанційного навчання та самоосвіти.

 
   
 
 
 
 
 

 

банер для сайту
 
Мін'юст
 
Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-50-93; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше