Друк

28.11.2019 Результати СЕРТИФІКАЦІЇ 2019В Україні завершився перший пілотний проєкт із сертифікації педагогічних працівників. На засіданні комісії при Міністерстві освіти і науки України 27 листопада 2019 року встановлено граничну кількість балів за вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації та незалежного тестування. Відтак, учасники сертифікації, які набрали не менше ніж 72 бали з вивчення практичного досвіду їх роботи та не менше ніж 50 тестових балів за результатами незалежного тестування успішно пройшли сертифікацію педагогічних працівників.

«705 учасників сертифікації з 857 пройшли сертифікацію успішно. Це високий показник, який свідчить, що українські вчителі «йдуть в ногу з часом» і готові сприймати зміни, змінюватися самі, вдосконалюватися та розвиватися. Приємно відзначити, що учасники сертифікації, попри певний острах щодо нової процедури, змогли гідно показати свої практичні уміння у використанні сучасних підходів та технологій навчання», – зазначив Руслан Гурак, голова Державної служби якості освіти України.

За його словами, зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічних працівників — це ноу-хау вітчизняної освіти, яке впроваджено для стимулювання вчителів до саморозвитку та професійного зростання. І завданням Служби є підтримка вчителів у цьому.

Вже не пізніше 6 грудня п. р. у кабінетах учасників буде розміщено інформацію про успішне проходження сертифікації та відповідний сертифікат, який є дійсним упродовж трьох років.

Нагадаємо, що вчителі, які успішно пройшли сертифікацію, отримуватимуть доплату в розмірі 20% посадового окладу. 

Державна служба якості освіти України відповідно до законодавства відповідала за організацію вивчення практичного досвіду роботи вчителів, яке отримало високу оцінку з боку учасників сертифікації.