• slide_diialnist
  • slide_diialnist2
  • slide_diialnist3

11 вересня 2017 року Голова ДІНЗ Руслан Гурак провів зустріч з експертами шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» Яном Герчинським та Костянтином Гавриловим.

У ході засідання обговорено механізми реалізації Закону України «Про освіту» щодо створення нового органу виконавчої влади із забезпечення якості освіти та його територіальних підрозділів на базі Державної інспекції навчальних закладів України, а також підготовку стандартів із забезпечення якості освіти.

Голова ДІНЗ повідомив, що вже розпочато роботу з розробки стандартів для побудови внутрішньої і зовнішньої системи забезпечення якості освіти та формуються робочі групи за участю фахівців як з професійного середовища, так і громадського сектору.

Ян Герчинський зазначив, що важливим в імплементації Закону України «Про освіту» стане розробка концепції та плану заходів для підготовки нормативно-правових актів щодо функціонування центрального органу виконавчої влади із забезпечення якості освіти та визначення його повноважень.

Учасники зустрічі дійшли згоди, що першочерговим кроком з імплементації зазначених положень Закону України «Про освіту» повинна стати розробка концепції трансформації системи державного нагляду (контролю) в систему забезпечення якості освіти. Наступним кроком на довгострокову перспективу стане розробка стандартів із забезпечення якості освіти.

Ян Герчинський запропонував здійснити такі кроки: проаналізувати наявні на сьогодні цінності навчальних закладів; сформувати експертні групи та проведення тематичних семінарів. Дана робота в Україні має спиратися на міжнародний досвід, серед якого особливий інтерес становить передача багаторічних напрацювань для застосування на українському ґрунті.

За результатами зустрічі досягнуто домовленості щодо співпраці ДІНЗ з шведсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» із зазначених вище питань, яка покликана сприяти досягненню якісних показників, що свідчитимуть про ефективність реалізації Закону України «Про освіту» на шляху створення демократичної України.

 

 
   
 
 
 
 

 

Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-50-93; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше