• slide_diialnist
  • slide_diialnist2
  • slide_diialnist3

 Упродовж 5–6 квітня 2017 року відбувся семінар Державної інспекції навчальних закладів України з питання: «Державний нагляд (контроль) у сфері загальної середньої освіти».

Учасниками заходу, що проводився на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, були працівники місцевих органів управління освітою, до компетенції яких належать питання контрольно-наглядової діяльності у сфері загальної середньої освіти, а також керівники окремих загальноосвітніх навчальних закладів.

Відкриваючи семінар, Голова ДІНЗ Руслан Гурак зазначив, що державний нагляд (контроль) має стати важливим чинником забезпечення якості освіти, зокрема загальної середньої. «Ефективна зовнішня і внутрішня системи забезпечення якості освіти є обов’язковою умовою для функціонування Нової української школи» – підкреслив Руслан Гурак.

 У ході семінару заступник Голови ДІНЗ Алла Бондар поінформувала про реалізацію ДІНЗ пріоритетних напрямів діяльності на середньострокову перспективу (2017-2020 роки), а також звернула увагу на особливості державного нагляду (контролю) за діяльністю навчальних закладів у поточному році.

У своїх виступах працівники ДІНЗ зупинилися на питаннях щодо організації та процедури проведення заходів державного нагляду (контролю), критеріях, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської  діяльності з надання освітніх послуг у сфері загальної середньої освіти. Крім того, учасники семінару розглянули питання щодо підготовки розпорядчих документів для проведення контрольних заходів, оформлення результатів перевірки, а також обговорили основні порушення, встановлені ДІНЗ у ході перевірок навчальних закладів і вивчень діяльності органів управління освітою.

Цікавим і корисним для учасників семінару став виступ заступника Голови Чеської шкільної інспекції Андриса Ондржея, який презентував досвід роботи з державного контролю за діяльністю шкіл у Чеській Республіці.

До програми семінару були включені також: практикум з прийняття рішень у найкращих інтересах дитини (тренери МБО «Партнерство «Кожній дитині» Лариса Пєтушкова, Ольга Павлик); лекція «Державно-громадське управління освітою: теорія, історія, практика» (професор кафедри управління освітою Національної академії державного управління при Президентові України Лариса Гаєвська); питання-відповіді щодо державної атестації загальноосвітніх навчальних закладів, здійснення управління освітою в умовах децентралізації (заступник начальника відділу державно-громадського управління освітою департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки УкраїниВолодимир Божинський).

Семінар завершився врученням відповідних сертифікатів його учасникам.

 
   
 
 
 
 

 

Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-50-93; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше