Друк

35913770085 9dd3c4003d k

В Україні офіційно затверджено процедуру здійснення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти, відповідний наказ підписано Міністром освіти і науки України.

Порядком передбачено, що інституційний аудит проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи.

Це єдиний плановий захід державного нагляду (контролю), метою якого є оцінювання діяльності шкіл та вироблення рекомендацій щодо підвищення якості освітньої діяльності та вдосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а також приведення освітнього та управлінського процесів у відповідність до вимог законодавства.

За словами Голови Державної служби якості освіти Руслана Гурака, інституційний аудит – це перший крок у формуванні системи забезпечення якості освіти в школах. Звісно процедура для українських закладів освіти нова. Головне, що аудит проводитиметься не для виявлення недоліків, а підтримки та допомоги школам у розбудові внутрішньої системи забезпечення якості.

Інституційний аудит буде здійснюватися один раз на десять років. Проте він може проводитися і позапланово у випадку, якщо за результатами незалежного зовнішнього моніторингу якості освіти школа має низьку якість освітньої діяльності або ж за ініціативою засновника закладу.

Передбачається, що перші аудити будуть проведені у закладах загальної середньої освіти вже у вересні поточного року.