DSCF722907 лютого 2019 року відбувся публічний звіт Голови Державної служби якості освіти України Руслана Гурака за 2018 рік за участі членів колегії та Громадської ради при Службі.

На початку виступу Руслан Гурак поінформував присутніх, що в 2018 році Державна служба якості освіти України спрямовувала свою роботу на формування системи забезпечення якості освіти та інституційний розвиток Служби. Так, протягом 2018 року розроблено 14 проектів нормативно-правових актів щодо реалізації нового Закону України «Про освіту». Зокрема, очільник Служби відзначив, що разом з громадськістю розроблено порядок проведення інституційного аудиту в закладах освіти. Урядом прийнято рішення про утворення 24 обласних управлінь та управління в м. Києві, що допоможе наблизити послуги Служби до шкіл.

Разом з МОН напрацьовано положення про сертифікацію педагогічних працівників, а вже в лютому поточного року розпочнеться перший етап пілотної сертифікації – вивчення практичного досвіду роботи вчителів початкової школи.

Голова Служби зазначив, що з метою вивчення діяльності місцевих органів управління освітою щодо забезпечення організованого початку 2018/2019 навчального року в умовах Нової української школи відвідано 92 заклади загальної середньої освіти  в 6 областях (Івано-Франківської, Житомирської, Київської, Рівненської, Тернопільської та Черкаської областей).

Проведено аналіз на відповідність Державному стандарту початкової освіти восьми освітніх програм загальної середньої освіти, що не є типовими та рекомендовано для використання.

«Здійснено вивчення стану організації в 31 закладі вищої освіти про атестацію осіб, які претендують на зайняття посади державної служби, щодо вільного володіння державною мовою», - підкреслив Руслан Гурак. Крім того протягом року проведено 50 заходів державного нагляду (контролю) у сфері освіти в 15 регіонах України.

Голова Служби розповів про результати міжнародної співпраці, реалізації проектів ТАІЕХ, вивчення досвіду таких країн як Норвегія, Чехія, Шотландія, Нідерланди, Португалія, Румунія, Люксембург, Литва.

Детальніше щодо звіту про діяльність Державної служби якості освіти України за 2018 рік ознайомитися тут.

DSCF7256

DSCF71711

12301

DSCF7485

 

 
   

 

Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-34-31; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше