1.2

 

 

 

Історія вкотре показує, що майбутнє - в єдності.

В єдності заради утвердження соборності,

незалежності й державної ідентичності.

В ній - сила народу, його міць і розквіт нації.

Руслан Гурак

 

У контексті відзначення 100-річчя Акту Злуки ЗУНР та УНР директор департаменту контролю в сфері вищої, фахової передвищої освіти і освіти дорослих, доктор історичних наук, професор Юрій Телячий сьогодні прочитав лекцію перед колегами по роботі, працівниками Служби.

Доповідач визначив значення цієї події в історії Української революції 1917-1921 рр. зокрема та української державності загалом, охарактеризував основні чинники, що зумовили прийняття Акту   22 січня 1919 р., події та обставини, за яких відбувалося його укладання, державних діячів, котрі відіграли ключові ролі в об'єднавчому процесі Наддністрянщини й Наддніпрянщини, а також і причини, що перешкодили реалізації Акту.

Навіть і сьогодні не втратили актуальності слова із тексту І V Універсалу, зачитані членом Директорії, професором Ф. Швецем 22 січня 1919 р. на площі Святої Софії в м. Києві: "...Однині во єдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини Єдиної України - Західно-Українська Народня Республіка (Галичина, Буковина, і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умірали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народня Республіка".

Час підтвердив істинність вибору нації на шляху до незалежної України.

 
   
 
 
 
 
 

 

банер для сайту
 
Мін'юст
 
Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-50-93; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше