Друк

7M8A452115 січня 2019 року розпочався перший день тренінгу з сертифікації педагогічних працівників початкової школи.

У тренінгу взяли участь більше 50 осіб, зокрема педагогічні й науково-педагогічні працівники, представники МОН, Всеукраїнського фонду «Крок за кроком», Національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова, Британської Ради в Україні, вчителі-практики початкової школи.

Під час відкриття тренінгу виступила  Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, яка відзначила, що завдяки курсу його учасники дізнаються, як правильно використовувати різні інструменти сертифікації педагогічних працівників початкової школи, оцінювати, здійснювати їх правовий захист. «Це дасть важливе підґрунтя для того, щоб в майбутньому в нас з'явилося більше кращих вчителів та в Україні формувалася якісна освітня система», - наголосила Лілія Гриневич.

Також Міністр поінформувала, що всі вчителі, які пройдуть зовнішнє оцінювання, отримають сертифікат, який засвідчуватиме найвищий професійний рівень педагога, крім того сертифікацію зараховуватимуть замість атестації з підвищення на одну кваліфікаційну категорію, впродовж трьох років отримуватимуть 20% надбавки до зарплати.

Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак  презентував методику експертного оцінювання професійних компетентностей сертифікації, що розроблена з метою об’єктивного вивчення практичного досвіду експертами.

Він також додав, що зараз Служба завершує роботу над зазначеною методикою, проект якої вже незабаром буде опубліковано на офіційному веб-сайті для громадського обговорення.

«У цьому документі ми врахували Професійний стандарт «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», Концепцію реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», Державний стандарт початкової освіти, Рамки безперервного професійного розвитку вчителів (Британська Рада, МОН), методичних рекомендацій з оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу в НУШ, навчально-методичного посібник «Нова українська школа: порадник для вчителя», посібник для супервізорів-тренерів (наставників) Нової української школи», – зазначив Голова Служби.

7M8A4302

7M8A4453

IMG a71fe28a27e527c2e554b429a26e75fe V

IMG 8faba8f04198832b6c511a062675ddc0 V

7M8A4455