Друк

DSC 0069

23 лютого 2018 року у ДІНЗ відбувся публічний звіт голови комісії з реорганізації Державної інспекції навчальних закладів України Руслана Гурака за 2017 рік, в якому взяли участь співробітники ДІНЗ, громадськість.

Під час заходу Руслан Гурак презентував та розповів про результати роботи відомства у 2017 році.

Як зазначив Руслан Гурак про реформування галузі освіти, ДІНЗ разом з Міністерством освіти і науки  та профільним комітетом Верховної Ради України, громадськістю та  експертами розробили важливий законопроект «Про освіту», який прийнятий парламентом. Так одним із головних завдань прийнятого Закону України «Про освіту» є створення та розвиток системи забезпечення якості освіти.

За словами Руслана Гурака, одне з важливих завдань, над яким працювала ДІНЗ, – розробка рекомендацій і стандартів забезпечення якості освіти. І першою цеглиною в побудові такої системи стало утворення у 2017 році на базі Державної інспекції – Державної служби якості освіти як центрального органу виконавчої влади з територіальним органами.

Голова зазначив, що Уряд у 2017 році наділив Державну служба якості більш широкими повноваженнями ніж Державна інспекція, а саме:проведення інституційного аудиту закладів освіти. Який є інструментом оцінювання, а не нагляду і контролю;сприяння через надання рекомендацій закладам освіти щодо організації та функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;експертиза та затвердження освітніх програми загальної середньої освіти, які розроблені школами;проведення моніторингу якості освітньої діяльності та якості освіти;акредитація неурядових професійний організацій/агенцій, що здійснюватимуть незалежне оцінювання якості освіти і освітньої діяльності закладів освіти.

Руслан Гурак повідомив, що ми плануємо зробити в 2018 та 2019 роках:розробити та затвердити стандарти і рекомендацій щодо внутрішньої системи забезпечення якості повної загальної середньої освіти;розробити та затвердити порядок проведення інституційного аудиту Державною службою якості освіти та її територіальними органами;через пілотування допомогти керівникам шкіл з впровадженням внутрішньої системи забезпечення якості освіти;в 2019 році провести інституційні аудити в школах, в яких здійснювалось пілотне впровадження системи.

Вислухавши публічний Звіт Голови комісії з реорганізації Державної інспекції навчальних закладів України Руслана Гурака за 2017 рік, громадськість прийняла рішення взяти звіт голови до відома.

 Завантажити презентацію 

 DSC 0069

DSC 0069