DSC 0069

23 лютого 2018 року у ДІНЗ відбувся публічний звіт голови комісії з реорганізації Державної інспекції навчальних закладів України Руслана Гурака за 2017 рік, в якому взяли участь співробітники ДІНЗ, громадськість.

Під час заходу Руслан Гурак презентував та розповів про результати роботи відомства у 2017 році.

Як зазначив Руслан Гурак про реформування галузі освіти, ДІНЗ разом з Міністерством освіти і науки  та профільним комітетом Верховної Ради України, громадськістю та  експертами розробили важливий законопроект «Про освіту», який прийнятий парламентом. Так одним із головних завдань прийнятого Закону України «Про освіту» є створення та розвиток системи забезпечення якості освіти.

За словами Руслана Гурака, одне з важливих завдань, над яким працювала ДІНЗ, – розробка рекомендацій і стандартів забезпечення якості освіти. І першою цеглиною в побудові такої системи стало утворення у 2017 році на базі Державної інспекції – Державної служби якості освіти як центрального органу виконавчої влади з територіальним органами.

Голова зазначив, що Уряд у 2017 році наділив Державну служба якості більш широкими повноваженнями ніж Державна інспекція, а саме:проведення інституційного аудиту закладів освіти. Який є інструментом оцінювання, а не нагляду і контролю;сприяння через надання рекомендацій закладам освіти щодо організації та функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;експертиза та затвердження освітніх програми загальної середньої освіти, які розроблені школами;проведення моніторингу якості освітньої діяльності та якості освіти;акредитація неурядових професійний організацій/агенцій, що здійснюватимуть незалежне оцінювання якості освіти і освітньої діяльності закладів освіти.

Руслан Гурак повідомив, що ми плануємо зробити в 2018 та 2019 роках:розробити та затвердити стандарти і рекомендацій щодо внутрішньої системи забезпечення якості повної загальної середньої освіти;розробити та затвердити порядок проведення інституційного аудиту Державною службою якості освіти та її територіальними органами;через пілотування допомогти керівникам шкіл з впровадженням внутрішньої системи забезпечення якості освіти;в 2019 році провести інституційні аудити в школах, в яких здійснювалось пілотне впровадження системи.

Вислухавши публічний Звіт Голови комісії з реорганізації Державної інспекції навчальних закладів України Руслана Гурака за 2017 рік, громадськість прийняла рішення взяти звіт голови до відома.

 Завантажити презентацію 

 DSC 0069

DSC 0069

 
   

 

Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-34-31; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше