Друк

DSC 0069У рамках інструменту технічної допомоги та обміну інформацією Європейської Комісії (TAIEX) 22 січня розпочалася п’ятиденна експертна місія з питань реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері освіти за стандартами країн ЄС при децентралізації влади, бенефіціаром якої є Державна інспекція навчальних закладів України.

Для проведення заходу з робочим візитом до України прибули представники Агенції з контролю якості довузівської освіти Румунії Маріана Догару та Генеральної інспекції освіти Португалії Елдер Герейро.

Метою експертної місії є отримання передового європейського досвіду щодо запровадження ефективної системи забезпечення якості освіти, обговорення кращих практик впровадження інструментів оцінювання освітнього процесу.

У вступному слові Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак привітав учасників заходу та окреслив загальну ситуацію і ключові виклики перед Службою якості освіти, зокрема про інституційну розбудову системи забезпечення якості освіти у контексті реалізації освітньої реформи.

У свою чергу європейські експерти презентували освітню структуру своїх країн, а також інструменти, процедури, регламенти для інспекторів навчальних закладів.

Протягом наступних днів експерти нададуть методичну допомогу з питань реформування національної інспекційної системи, у тому числі механізми здійснення внутрішнього та зовнішнього контролю якості освіти, функціонування системи забезпечення якості освіти.

Учасники експертної місіїмають можливість поставити запитання експертам, висловити свої думки, взяти участь у дискусії.

Довідково:TAIEX – це інструмент технічної допомоги та обміну інформацією, що надається Європейською Комісією з метою розбудови інституціональної спроможності, наближення та імплементації національного законодавства до законодавства Європейського Союзу (acquiscommunautaire), а також його подальшого ефективного застосування.

Інструмент технічної допомоги та обміну інформацією (TAIEX) був заснований Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань сусідства та переговорів щодо розширення у 1996 році для того, щоб допомоги країнам у стислі терміни привести національне законодавство у відповідність до стандартів ЄС та забезпечити виконання законодавчих норм. Завдання ТАІЕХ полягає в спрощеному механізмі передачі інформації та обміні передовим досвідом між країнами-членами Європейського Союзу та країнами-бенефіціарами (країнами-кандидатами, країнами Західних Балканів та країнами Європейської політики сусідства). Україна почала використовувати інструмент TAIEX у 2006 році.

DSC 0958

 

DSC 0984

 

2