29 01 202129 січня 2021 року Державна служба якості освіти України спільно з Міжнародною асоціацією позашкільної освіти провела методологічний семінар з позашкільної освіти «Внутрішня система забезпечення якості освіти у закладах позашкільної освіти».

Руслан ГУРАК, Голова Служби, наголосив, що розбудова ефективної внутрішньої системи забезпечення якості освіти – це перший крок у формуванні культури якості позашкільної освіти, а також чіткий вектор розвитку самого закладу. Вибудувати таку систему, підвищити якість і доступність позашкільної освіти для кожної української дитини допоможуть рекомендації, розроблені Службою у грудні 2020 року.

Юрій ВЕРГУН, директор департаменту інституційного аудиту Служби, зазначив, що метою формування системи забезпечення якості позашкільної освіти є:

  • гарантування якості освіти, довіра суспільства до закладів позашкільної освіти та органів управління освітою;
  • допомога закладам позашкільної освіти у підвищенні якості освіти.

Першочерговими кроками у цьому процесі стануть:

  • розроблення онлайн-курсу;
  • проведення тренінгів для керівників у областях та позапланових інституційних аудитів.
  • курсова перепідготовка керівників у системі післядипломної освіти.

Олена БИКОВСЬКА, президентка Міжнародної асоціації позашкільної освіти, у ході заходу звернула увагу, що якість освіти на сьогодні розглядається як один з індексів високої якості життя, інструментів соціальної та культурної злагоди і економічного зростання.

Крім того, обговорили про освітні процеси, що відбуваються в умовах пандемії Covid-19 у закладах позашкільної освіти.

Довідково:

Методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах позашкільної освіти затверджено наказом Державної служби якості освіти України від 07.12.2020 № 01-11/78.

 
   
 
 
 
 
 

 

банер для сайту
 
Мін'юст
 
Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-50-93; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше