Друк

Чеські школи самооцінюванняУ першій половині грудня 2020 року відбулося три ознайомчих онлайн-«візити» керівників територіальних органів Державної служби якості освіти з метою ознайомлення зі шкільною освітою Чеської Республіки.

Освітні експерти, представники Чеської шкільної інспекції презентували свій досвід з питань оцінювання шкіл та методичної підтримки системи освіти.

Ондржей Андрис, заступник головного шкільного інспектора Чеської Республіки, повідомив, що оцінювання та контроль у чеській системі освіти покликані виявити слабкі й сильні сторони закладів, щоб на основі такої інформації надати вказівки для поліпшення відповідних процесів з огляду на чеську модель якісної школи. З іншого боку, школи мають чіткі рамки у формі набору запитань для власного оцінювання, щоб самостійно визначити очікувані цілі для розвитку.

Мартін Прохазка, директор Празького інспекторату Чеської шкільної інспекції, представив особливості:

Під час ознайомлення з результатами моніторингу організації дистанційного навчання в школах Чехії представники територіальних органів Служби зауважили, наскільки подібні вони до українських реалій. Так, чеським учням, як і українським, подобається те, що вони можуть самостійно планувати власну навчальну діяльність, та водночас їм бракує спілкування з однокласниками. Здебільшого під час дистанційного навчання переважає вивчення нового матеріалу без його закріплення шляхом виконанням практичних вправ, тож чеським батькам доводиться частіше долучатися до виконання домашніх завдань з дітьми.

Чеська шкільна інспекція здійснює оцінювання шкіл за допомогою онлайн-системи, що автоматизує процеси збирання, оброблення й аналізу даних. Наразі Служба працює на тим, щоб подібну систему адаптувати в Україні для здійснення операційних процесів інституційних аудитів у закладах освіти.

Заходи відбулися в межах проєкту «Розвиток системи оцінювання якості освіти в регіонах України», який реалізується Асоціацією з міжнародних питань у співпраці з Чеською шкільною інспекцією та Державною службою якості освіти України, за підтримки Чеської агенції розвитку.