Друк

Гурак SICI 19.11.2020Голова Державної служби якості освіти України Руслан ГУРАК взяв участь у онлайн-засіданні Генеральної Асамблеї Постійної міжнародної конференції центральних і загальних інспекторатів освіти (SICI) в м. Париж 19 листопада 2020 року. Наскрізною темою заходу стало питання адаптації шкільної системи освіти до умов пандемії Covid-19. Крім того, члени SICI заслухали звіт про діяльність конференції за минулий період і стратегічний план на 2021-2025 роки.

«Співпраця та налагоджений діалог між країнами-членами SICI під час коронакризи відіграє ключову роль у питаннях забезпечення якості освіти. Оскільки це своєрідний форум, де обговорюються сучасні тенденції, проблеми, можливі загрози сфери освіти, а головне відбувається обмін досвідом та дискусії щодо шляхів подолання цих викликів», - зауважив Руслан ГУРАК.

Водночас, очільник Служби підкреслив, що наразі фокусом діяльності Державної служби якості освіти України, як і більшості європейських профільних органів влади, є підтримка вчителів, здобувачів освіти та шкіл в цілому. «За теперішніх умов всім нам потрібно об’єднувати зусилля, ділитися практичними інструментами виходу з кризи, щоб освітяни, заклади освіти могли адаптуватися до змін, не втративши віру у власні сили», - зазначив голова Державної служби якості освіти.

У ході онлайн-зустрічі члени SICI провели дискусію щодо:

Учасники підбили підсумки реалізації Стратегічного плану Постійної міжнародної конференції центральних і загальних інспекторатів освіти на 2016-2020 роки, за якими члени SICI мали можливість:

Також членам SICI представлено новий Стратегічний план на 2021-2025 роки, яким визначено три головні цілі діяльності конференції:

  1. Підтримка вдосконалення інспекторатів та професійної компетентності інспекторів;
  2. Сприяння партнерству та співпраці між інспекторатами;
  3. Активна участь у міжнародних дискусіях щодо оцінювання та підвищення якості освіти.

Пріоритетною темою 2021 року є внутрішнє забезпечення якості освіти. Членами SICI схвалено Стратегічний план на п’ять років.

Нагадаємо, що Державна служба якості освіти України протягом двох років є повноправним членом Постійної міжнародної конференції центральних і загальних інспекторатів освіти (Standing International Conference of Central and General Inspectorates of Education, SICI).