Гурак SICI 19.11.2020Голова Державної служби якості освіти України Руслан ГУРАК взяв участь у онлайн-засіданні Генеральної Асамблеї Постійної міжнародної конференції центральних і загальних інспекторатів освіти (SICI) в м. Париж 19 листопада 2020 року. Наскрізною темою заходу стало питання адаптації шкільної системи освіти до умов пандемії Covid-19. Крім того, члени SICI заслухали звіт про діяльність конференції за минулий період і стратегічний план на 2021-2025 роки.

«Співпраця та налагоджений діалог між країнами-членами SICI під час коронакризи відіграє ключову роль у питаннях забезпечення якості освіти. Оскільки це своєрідний форум, де обговорюються сучасні тенденції, проблеми, можливі загрози сфери освіти, а головне відбувається обмін досвідом та дискусії щодо шляхів подолання цих викликів», - зауважив Руслан ГУРАК.

Водночас, очільник Служби підкреслив, що наразі фокусом діяльності Державної служби якості освіти України, як і більшості європейських профільних органів влади, є підтримка вчителів, здобувачів освіти та шкіл в цілому. «За теперішніх умов всім нам потрібно об’єднувати зусилля, ділитися практичними інструментами виходу з кризи, щоб освітяни, заклади освіти могли адаптуватися до змін, не втративши віру у власні сили», - зазначив голова Державної служби якості освіти.

У ході онлайн-зустрічі члени SICI провели дискусію щодо:

 • викликів, що виникли в інспекторатах під час карантину;
 • організації роботи і плани щодо оцінювання шкіл у 2020/2021 н. р., зокрема, нідерландської та французької інспекцій;
 • адаптації системи освіти Швеції в умовах пандемії;
 • ролі інспекторів у відновленні роботи шкіл на місцевому рівні управління освіти;
 • проведення іспитів та оцінювання учнів, студентів, використання цифрових інструментів.

Учасники підбили підсумки реалізації Стратегічного плану Постійної міжнародної конференції центральних і загальних інспекторатів освіти на 2016-2020 роки, за якими члени SICI мали можливість:

 • брати участь у розширеній щорічній програмі навчання, включаючи семінари, конференції та спільні заходи;
 • постійного доступу та використання зведених та тематичних звітів щодо висновків інспекції, що стосуються пріоритетних тем, інформаційних бюлетенів;
 • залучення до процесів оцінювання та проведення дискусу стосовно підвищення якості освіти;
 • створення мережі національних координаторів.

Також членам SICI представлено новий Стратегічний план на 2021-2025 роки, яким визначено три головні цілі діяльності конференції:

 1. Підтримка вдосконалення інспекторатів та професійної компетентності інспекторів;
 2. Сприяння партнерству та співпраці між інспекторатами;
 3. Активна участь у міжнародних дискусіях щодо оцінювання та підвищення якості освіти.

Пріоритетною темою 2021 року є внутрішнє забезпечення якості освіти. Членами SICI схвалено Стратегічний план на п’ять років.

Нагадаємо, що Державна служба якості освіти України протягом двох років є повноправним членом Постійної міжнародної конференції центральних і загальних інспекторатів освіти (Standing International Conference of Central and General Inspectorates of Education, SICI).

 
   
 
 
 
 
 

 

банер для сайту
 
Мін'юст
 
Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-50-93; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше