ДСЯО Вступна кампанія 2020Моніторинг (вивчення) організації та проведення закладами вищої освіти вступної кампанії Служба запровадила з 2019 року. Цьогоріч Служба вивчатиме перебіг вступної кампанії–2020 також у закладах фахової передвищої освіти.

«Діяльність Державної служби якості освіти спрямована на захист прав учнів, абітурієнтів, студентів на здобуття відповідного рівня освіти. Наразі розроблено Програму моніторингу (вивчення) організації та проведення вступної кампанії 2020 року в закладах вищої та фахової передвищої освіти. Як результат, ці заклади отримають достатньо інформації, щоб ліпше готуватися до вступних кампаній», — зауважив Руслан ГУРАК, голова Державної служби якості освіти України.

У Програмі визначено п’ять основних питань для моніторингу (вивчення):

 1. Вчасність і повнота завантаження до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі — ЄДЕБО) Правил прийому закладами освіти, які здійснюють набір у 2020 році для здобуття вищої та/або фахової передвищої освіти.
 2. Доступність інформації для вступників про приймальні комісії (об’єктивність наданої інформації закладами освіти з урахуванням відкритих інформаційних систем вступної кампанії–2020).
 3. Повнота (наповнюваність) інформації на вебсайтах закладів вищої та фахової передвищої освіти і їх відокремлених структурних підрозділів.
 4. Реалізація права вступників на сільський коефіцієнт при розрахунку конкурсного бала.
 5. Вивчення організації вступу (організація проведення вступних випробувань, доступність інформації на вебсайтах закладів) для іноземних громадян з метою здобуття вищої та фахової передвищої освіти.

У ході моніторингу (вивчення) вступної кампанії–2020 Служба:

 • виявлятиме:
  • заклади освіти, які не завантажили (або вчасно не завантажили) до ЄДЕБО правила прийому та зміни до них;
  • недостовірну/неактуальну інформацію, внесену закладами освіти до ЄДЕБО;
  • найнижчі показники наявності інформації на вебсайтах закладів вищої та фахової передвищої освіти;
 • перевірятиме наявність:
  • Правил прийому на вебсайтах закладів освіти та їх відокремлених підрозділів;
  • інформації на вебсайтах закладів для іноземних громадян, зокрема Програми вступних випробувань;
 • аналізуватиме врахування сільського коефіцієнта в заявах вступників (у порівнянні даних за 2019 та 2020 роки).

На підставі отриманих результатів Служба оприлюднить аналітичний звіт із порівнянням окремих питань вивчення вступних кампаній 2019-го та 2020 років. Відтак, заклади вищої та фахової передвищої освіти матимуть відомості, що допоможуть їм ліпше готуватися до вступних кампаній.

 
   

 

Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-34-31; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше