30.11.2020 мет.реком.30 листопада 2020 року відповідним наказом Міністерством освіти і науки України затверджено методичні рекомендації для керівників закладів загальної середньої освіти щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості.

«Освітня діяльність у школі – дуже динамічний процес і закладам потрібно постійно рухатися вперед та вдосконалюватися. Підготовлені методичні рекомендації допоможуть директорам шкіл визначити політику забезпечення якості у своїх закладах, сформувати внутрішню систему якості та розробити інструментарій для її аналізу» – зазначив Голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак.

Внутрішня система забезпечення якості освіти – це система компонентів і процедур, які впливають на якість освіти учнів. Вивчаючи та постійно вдосконалюючи їх, школа може покращити якість своєї діяльності.

Розбудовою внутрішньої системи забезпечення якості займається керівник закладу, залучаючи до цього процесу усіх учасників освітнього процесу (вчителів, учнів, батьків, засновника). Внутрішня система забезпечення якості дозволить школам:

  • здійснювати постійний моніторинг освітнього процесу;
  • регулярно отримувати дані щодо процесів у школі;
  • вчасно реагувати на виклики.

Рекомендації мають на меті надати методичну підтримку директору у визначенні підходів до забезпечення якості. Детальніше про кроки створення внутрішньої системи забезпечення якості та інструменти для самооцінювання керівники закладів можуть знайти в Абетці для директора.

Нагадаємо, що відповідно до Закону України про освіту, внутрішня система забезпечення якості освіти має бути сформована у кожній школі.

Методичні рекомендації розроблені Міністерством освіти і науки спільно із Державною службою якості освіти та експертами проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe).

Ознайомитись із методичними рекомендаціями тут.

 
   
 
 
 
 
 

 

банер для сайту
 
Мін'юст
 
Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-50-93; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше