Print

Адаптивний карантин 24.02 30.04.2021З 24 лютого до 30 квітня 2021 року в Україні запроваджено адаптивний карантин з відповідним поділом територій на чотири рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19 − «зелений», «жовтий», «помаранчевий», «червоний».

Задля збереження життя й здоров`я учасників освітнього процесу заклади освіти мають реалізувати всі дієві та своєчасні протиепідемічні заходи, визначені для «жовтого» рівня небезпеки. Відтак у закладах освіти встановлено обмеження на проведення масових заходів:

Якщо понад 50% здобувачів освіти та персоналу перебувають на самоізоляції через контакт із пацієнтом з підтвердженим діагнозом COVID-19, заклад освіти недозволено відвідувати.

На території регіону «червоного» рівня небезпеки заклади освіти заборонено відвідувати. Проте це обмеження не поширюється на заклади:

У разі організації навчання з використанням дистанційних технологій вчителі мають забезпечити:

З огляду на це варто зауважити, що дані моніторингових досліджень, проведених Державною службою якості освіти України, свідчать, що всі учасники освітнього процесу схвально ставляться до використання однієї електронної платформи для навчання онлайн (G Suite for Education, Google Classroom, Microsoft Teams, Human, Moodle тощо).

Довідково:

Засновники та керівники закладів мають забезпечувати умови для неухильного дотримання вимог постанови Головного державного санітарного лікаря України «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 22.08.2020 № 50. На цьому наголошено також у листі Міністерства освіти і науки України «Щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом Sars-Cov-2 та запровадження нових обмежувальних протиепідемічних заходів» від 22.02.2021 № 1/9-90.